Субота, 20.04.2024
DIVAN - Український Веб Журнал
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Анекдоти та історії [44]
Сміємось разом
Приколи та різне [172]
Різноманітна комедійна всячина
Фото-збірки [51]
Фото які варто побачити
Наука і техніка [9]
Світ науки та Hi-Tech
Новини та статті [21]
Від світових до новин сайту
Флеш-ігри [17]
Розважся цікавими флеш-іграми
Відео [26]
Смішне, цікаве та прикольне відео з інтернету
Дивись [1]
Кіно, шоу, відео...
Спорт [3]
Спорт в Україні та світі
Цікаве та корисне [3]
Про те що цікаво та корисно знати
Пошук
Хмара тегів
Hummer Suzuki краще гірки DirectX ліс вертоліти губернатор Каліфорнія фільм кохання фотограф MID QWERTY інтернет дизай Клавіатура корпус дівчина бабуся закон Лада весело корисно Maxim еро Лопирьова Міс анекдоти життя icq SMS американець Гітлер материнська Місто історія бодун дочка мама успіх клієнт китай гумор чоловік баланс змія збірка літак креатив люди магія гра Зброя автомат екзамен відпочинок вбивця головоломка відео матч коментатор зірка кіно художник будівля місяць Британія презентація анекдот мистецтво тварина експеримент авто кулінарія байк парад жінка модель журнал спорт конкурс любов Стихія врятування Готика культура виставка офіс фото їжа вибори держава країна Київ Футбол премія актор вибух гроші
Головна » Статті » Наука і техніка

Домашня Бомба Edifier S550
Головною особливістю набору S550 є сабвуфер з двома пасивними випромінювачами. Оскільки пасивні випромінювачі застосовуються частішим в маркетингових цілях, то цікаво буде взнати, чи дасть головна особливість реальний толк, а так само, чи удасться розробникові зробити все інше на належному рівні.

Набор складається з чотирьох однакових сателітів, центрального каналу, сабвуфера, і пультів управління, дротяним і мініатюрним безпровідним.

Заявлені технічні характеристики
Сателіти виготовлені з дерева (MDF 12mm)
Сабвуфер виготовлений з дерева (MDF 18mm)
Магнітне екранування сабвуфера і сателітів
Професійний сабвуфер 10"
Два пасивні радіатори з двох сторін (акустичне оформлення - подвійний пасивний радіатор)
Двосмугові сателіти з 4" середньочастотним динаміком і з оригінальним твиттером
Мікропроцесорне управління налаштуваннями
Комутований вхід на 2 джерела сигналу (один 5.1 і один стерео)
Подвійний (дротяний і безпровідний) пульт ДУ. Дротяний пульт з LCD дисплеєм
Вихід на навушники на дротяному ДУ
Торроїдальний трансформатор блоку живлення підвищеної потужності
Вихідна потужність: RMS 35Wx5 + 120W (10% <= THD)
Співвідношення сигнал/шум (підсилювача): => 85dB
Рівень вхідного сигналу: 400mV
Частотний діапазон підсилювача: 20Hz - 20 000Hz
Частотний діапазон динаміків: Сабвуфер: 20Hz - 133Hz; сателіти 140Hz - 20 000Hz

Управління

Дротяний пульт містить екран з відображенням поточних налаштувань, управління досить просте, за допомогою поворотного регулювальника, з функцією натиснення. Безпровідною пульт дублює всі функції дротяного.

В дротяного пульта збоку є вихід на навушники, при підключенні навушників колонки відключаються. Для навушників доступне лише регулювання гучності. Запас по гучності скромний, в прямому порівнянні X-Fi XtremeMusic і вбудованим звуком Realtek ALC888 можна відзначити, що X-Fi і Realtek голосніше, але при цьому вбудований звук дає менше низьких частот. Якість звучання підсилювача для навушників S550 поступається X-Fi.

Фронт і тил

Фронтальні і тилові колонки оформлені за схемою закритий ящик. Для мініатюрних колонок це частенько більш відповідне оформлення, ніж за схемою з фазоинвертором, де фазоинвертор приемлимых габаритів зробити неможливо і у результаті це відбивається лише підвищеною кількістю спотворень. Зворотна сторона - нижній кордон відтворних частот в сателіта вище, і те, що сателіт відтворити не зможе, повинен відтворити сабвуфер. А частоти вище 100 Гц вже починають локалізувати сабвуфер як окреме джерело.

Розміри дифузора середньочастотної голівки невеликі і складають 8 сантиметрів, включаючи підвіс. Тканинний твиттер з куполом діаметром 30 міліметрів навантажений на рупор. Гриль додатково утворює ділянки рупора. Динаміки мають магнітне екранування.

Встановлюються колонки на прогумовані прокладочки, або альтернативний отвір ззаду у вигляді замочної щілини для кріплення колонки до стіни.

Габарити колонки складають 11.5 х 20 х 16 сантиметрів. Підключення здійснюється за допомогою пружинних затисків під оголений дріт.

Усередині видно повноцінний кросовер. Клеми від дротів незнімні, припаяні до контактів динаміків. Частота розділу налагоджена в районі 4.5 кГц, це дає шанс, що при підвищеній гучності високочастотний динамік не даватиме характерні спотворення.

Жодних сторонніх призвуків не відмічено, що часто буває в систем з пружинними затисками і незагерметизованим корпусом.

Зовнішній вигляд обробки зроблений вдало, стильний, з імітацією крапельок на поверхні. Вдало зроблені грилі, вони лакувальний блищать, при цьому видно динаміки, і в той же час є тканинний захист від пилу.

Перейдемо до вимірів, оскільки на вигляд і конструктивним особливостям можна передбачити особливості звучання, але все одно остаточний вивід дадуть об'єктивні і суб'єктивні тести.

Виміри
Виміри проводяться за допомогою RightMark™ Audio Analyzer PRO, в близьких до експлуатації умовах.

Нерівномірність АЧХ вийшла ±4 дБ в смузі частот від 135 Гц до 20кГц, що слід визнати дуже добрим результатом. По проханнях читачів вказувати оптимальні налаштування штатних тембрів для здобуття максимально рівною АЧХ, додатково наводиться графік оптимального налаштування через штатний тембр, з налаштуванням +2 ділення для високих частот, в цьому випадку нерівномірність укладається в ±3 дБ.

Завмер АЧХ підсилювача для сателітів показав, що низькі частоти зрізаються до підсилювача. Таким чином середньочастотні голівки сателітів не будуть переобтяжені низькими частотами.

Рівень спотворень невисокий для звичайної гучності. Найбільші спотворення в районі 1 кГц.

Голосно послухати не удасться, починають виявлятися спотворення підсилювача. Не дивлячись на тих, що розвиваються підсилювачем 13 Вт на 8 Ом без високого зростання несприятливих спотворень, гучність стелитов помірна, із-за середньої чутливості колонок.

Характер спотворень підсилювача несприятливий, в спектрі спостерігаються гармоніки вищих порядків, але при цьому рівень гармонік дуже низький, що у результаті може відіб'ється лише меншою детальністю звучання, і при цьому трохи. Для даного класу акустики якість підсилювача можна вважати хорошою.

В цілому, при використанні сателітів без сабвуфера, звучання сателітів повноцінне, досить збалансоване. Є лише закономірний недолік для 8-ти сантиметрових динаміків - відсутність низьких частот і менша розбірливість середніх частот в порівнянні з повнорозмірними колонками. При підключенні до окремого підсилювача, без фільтрації низьких частот на базі LM3886, можна відзначити, що штатний підсилювач сповна достатній, відчуття, що потрібний окремий, якісніший підсилювач не виникає.

Центр

Акустичне оформлення центральної колонки виконане за схемою закритий ящик. Використовувані середньочастотні голівки абсолютно однакові, як у фронтальних і тилових сателітах.




Центральна колонка

Габарити центральної колонки складають 31.5 х 11.5 х 11.5 сантиметрів. Динаміки мають магнітне екранування, що дозволяє розташувати центр в безпосередній близькості від ЕЛТ монітора або телевізора.

Знизу корпуси передбачені гумові прокладочки, ззаду у вигляді замочної щілини для кріплення колонки до стіни. Підключення здійснюється за допомогою пружинних затисків під оголений дріт.

Виміри

Нерівномірність ± 3 Дб склала в смузі частот від 135 Гц до 10 кГц. На високих частотах видно плавний завал. Ось тут з'ясувалося, що вбудованими тембрами виправити положення неможливо, оскільки вони працюють лише для фронтальних каналів. Таким чином, виправляти ситуацію доцільніше через тембри звукової карти для всіх каналів одночасно, підвівши трохи високі частоти.

У більш виграшній ситуації виявляться власники X-Fi карт з режимом CreationMode, де для кожного парного виходу можна завантажити окремий параметричний еквалайзер, і тим самим погоджувати все АС. Власне відповідь на питання, чи нужн переходити зі вбудованого звуку на сучасні дискретні рішення.

Сабвуфер

Основна особливість сабвуфера - це використання пасивних випромінювачів. Таке рішення рідко зустрічається з ряду причин. Безумовно, коли йдеться про рідких схематичних рішеннях, то це представляється як величезний прорив вперед і висока якість. На ділі ж рідко використовувані рішення є рідкими зовсім з іншої причини - невисока виправданість з точки зору вкладення грошей в реалізацію і отримуваного ефекту на виході. Таким чином найбільшу ефективність дають зазвичай стандартні рішення, а екзотика стає ефективною лише в масовому виробництві. Тут можна навести приклад ВЧ динаміками від Tymphany (ScanSpeak, Vifa), які з топ сектора поступово потрапляють в бюджетний. До речі, в новій моделі Edifier R1600T за $60 використовуватимуться динаміки по цих технологіях. При цьому в Vifa за рахунок збільшення накладів випущена дешевша модель XT25SC90-04 за Ђ30 проти основної за Ђ55, а для компаній партнерів ціни ще нижче.

А ось пасивні випромінювачі великого поширення не отримують. Пасивний випромінювач замінює фазоинвертор, і нескладно зрозуміти, що шматок стандартної труби з пластмаси або картону обійдеться виробникові дешевше, ніж дифузор, тим паче, що ефективність роботи приблизно на одному рівні. Проте у фазоинвертора є певний недолік відносно малогабаритних АС, чим більше його діаметр, тим більше має бути довжина при налаштуванні на одну і ту ж частоту. Якщо поставити фазоинвертор малого діаметру, то з певної гучності повітря просто не зможе "прокачатися" в трубі. Для прикладу спробуйте зі всіх сил дути в соломинку, і отримаєте той же результат. У відмінності від соломинки фазоинвертор не просто мовчатиме, а видасть хрипи і бубнение. Для установки великого діаметру потрібна бОльшая довжина, і навіть можна зробити змієподібний фазоинвертор, але все одно якесь місце в колонці він займе. При боротьбі за кожен зайвий сантиметр в компактній акустиці прагнуть знайти інші рішення. Одне з таких рішень - пасивний випромінювач, який повинен дати те ж саме, що і фазоинвертор, але без проблем із спотвореннями і нарощування зайвого об'єму. Протипоказання до пасивного випромінювача так само є, це більший час загасання сигналу.

Виміри

Смуга відтворних частот по рівню -3 дБ складає від 45 до 135 Гц, по рівню -10 дБ від 33 до 170 Гц. Нижній кордон може варіюватися від акустики приміщення.

Якщо порівнювати рівень гучності відтворний сабвуфером відносно сателітів, то для здобуття збалансованого звучання гучність сабвуфера потрібно зменшити на 8~9 ділень по відношенню до гучності сателітів. Точне значення залежатиме від розташування сабвуфера і акустики приміщення.

Спотворення в сабвуфера знаходяться на дійсно низькому рівні. При рівні гучності, порівняльним з сателітами, сабвуфер показує кращі результати. Низькі спотворення до 100 Гц, це застава того, що сабвуфер не локалізуватиметься в просторі на найнижчих частотах.

Таким чином, в даній системі сабвуфер не буде вузьким местомом.

Суб'єктивні враження

При суб'єктивному тестуванні набір S550 підключався до E-MU1616m і X-Fi XtremeMusic.

У обох режимах як багатоканальному, так і двоканальному, зі всіх сателитов низькочастотний сигнал прямує на сабвуфер.

Відтворення звуку досить комфортне. Для даного форм чинника характерних недоліків у вигляді надривного звучання сателитов немає, звучання відкрите. Гучність, що розвивається, сателітами сповна достатня для озвучування невеликого приміщення. Якість звукової панорами відмінна, з локалізацією простору не буде проблем ні в іграх, ні у фільмах, ні в багатоканальному аудіо. Безумовно, кажучи про хорошу передачу просторового звучання, не варто забувати і про необхідну акустичну обробку приміщення. Трохи не вистачає високих частот, об'єктивні виміри підтверджують це. Виправляти ситуацію вбудованим тембром лише для фронтальних сателітів не самий кращий вихід з ситуації, краще додати високих частот одночасно для всіх каналів через звукову карту.

Сабвуфер в районі мидбаса локалізується в просторі, але не дуже явно. Для подібного формфактора сателітів це не є недоліком. Якщо хочеться мати систему, де сабвуфер не локалізуватиметься в просторі, треба вибирати систему з крупними сателітами. При відтворенні найнижчих частот сабвуфер не локалізується в просторі, що заслуга відсутності спотворень. В даному випадку можна порадити розташувати сабвуфер ближче до центру, що зменшить локалізацію саба в районі мидбаса.

Серед режимів 5.1 і 2.1 не вистачає режиму Direct, що дозволило б власникам окремих звукових карт точніше погоджувати сателіти і сабвуфер в приміщенні. Через те, що з сателитов завжди зрізаються низькі частоти і прямують в саб, не можна самостійно виставити затримки каналів без збитку низьких частот, і заразом точніше погоджувати саб з сателітами за часом.

Можливості з виставлянням затримок каналів є в Audigy2-4 і X-Fi з THX панеллю, нові Asus Xonar і Revoluton 5.1/7.1.

Другий момент, пов'язаний з відсутністю режиму Direct, - це неможливість змінити частоту розділу між сабвуфером і сателітами (що знову ж таки уміють робити топовые звукові карти в драйверах). Якщо слухати на помірній гучності, то не перешкодило б для сабвуфера обмежити низькі частоти до 100 Гц, навантаживши останніми частотами сателіти. Це дозволило б зробити сабвуфер таким, що абсолютно не локалізується в просторі. Тут саме низькі спотворення (відсутність гармонік вищих порядків, що потрапляють в середньочастотну область) могли б наблизити звучання системи максимально якісною, або до класу з повнорозмірними сателітами.

Таким чином потенціал набору міг би розкритися ще вище для власників сучасних звукових карт. Хочеться сподіватися, що виробник зуміє додати додатковий режим Direct або будуть власні можливості налаштування затримок для сателітів. Так само не перешкодив би випуск набору з повнорозмірними сателітами, де такий сабвуфер штатно працював би до 100 Гц.

Безумовно, важливіше не те, наскільки і в чому відстає комплект порівняно з ідеальною системою, а пряме порівняння з конкуруючими виробами. По цьому сподіваємося, що S550 зможе взяти участь в проекті "Кристальний звук".

Виводи

Комплект вийшов досить цікавий, вживання пасивних випромінювачів виправдане, низькі частоти відтворюються без спотворень. Фактично сабвуфер в системі від комплекту наступного класу з повнорозмірними сателітами. Для подібного форм чинника можна сказати що потенціал набору на високому рівні, це відноситься як до звучання, так і до якості виконання. Єдине, не вистачає режиму Direct для повнішого розкриття потенціалу набору власниками сучасних звукових карт.

На території України середня ціна складає: 3 220,00 Грн.
Данна стаття була перекладженна на українську мову з ixbt.com

Категорія: Наука і техніка | Додав: Admin (11.03.2009)
Переглядів: 5413 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Мазатракер  
0
Моя мрія. Сусіди вішайтесь - більш підходить для назви цих колонок. wacko

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Інтернету потрібен цей сайт?
1. Так
2. Побачимо
3. Ні
Всього відповідей: 30
Друзі сайту
  • ICQ: 2389913
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Copyright MyCorp © 2024