Вівторок, 23.04.2024
DIVAN - Український Веб Журнал
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Анекдоти та історії [44]
Сміємось разом
Приколи та різне [172]
Різноманітна комедійна всячина
Фото-збірки [51]
Фото які варто побачити
Наука і техніка [9]
Світ науки та Hi-Tech
Новини та статті [21]
Від світових до новин сайту
Флеш-ігри [17]
Розважся цікавими флеш-іграми
Відео [26]
Смішне, цікаве та прикольне відео з інтернету
Дивись [1]
Кіно, шоу, відео...
Спорт [3]
Спорт в Україні та світі
Цікаве та корисне [3]
Про те що цікаво та корисно знати
Пошук
Хмара тегів
Hummer Suzuki краще гірки DirectX ліс вертоліти губернатор Каліфорнія фільм кохання фотограф MID QWERTY інтернет дизай Клавіатура корпус дівчина бабуся закон Лада весело корисно Maxim еро Лопирьова Міс анекдоти життя icq SMS американець Гітлер материнська Місто історія бодун дочка мама успіх клієнт китай гумор чоловік баланс змія збірка літак креатив люди магія гра Зброя автомат екзамен відпочинок вбивця головоломка відео матч коментатор зірка кіно художник будівля місяць Британія презентація анекдот мистецтво тварина експеримент авто кулінарія байк парад жінка модель журнал спорт конкурс любов Стихія врятування Готика культура виставка офіс фото їжа вибори держава країна Київ Футбол премія актор вибух гроші
Головна » Статті » Наука і техніка

Новинка від Samsung YP-U4
Останнім часом на ринку портативних плеєрів з'являється все більше не витіюватих моделей, націлених на недосвідчених. Ці моделі, як правило, не володіють високим функціоналом, зате досить компактні і часто прості в обігу і з'єднанні з комп'ютером. У арсеналі компанії Samsung також знайшлося місце і простеньким програвачам. Одна з таких моделей, Samsung U4, сьогодні на порядку денному.

Виробник: Samsung
Назва: U4
Розміри: 25,4 x 80 x 11мм
Маса: 27.5 г
Пам'ять: 2 або 4 Гбайт флэш-памяти
Дисплей: однобарвний OLED 128 x 64
Вихідна потужність: 20 + 20 мВт
Інтерфейс: USB 2.0
Аудіоформати: MP3, WMA, OGG
Відеоформати: Немає
Графічні формати: Немає
FM-радио: Так, пам'ять на 30 станцій
Запис аудіо: Так
Акумулятор: Вбудований Li-Pol (заявлено 15 годин відтворення музики)
Особливості: Висувний USB-штекер, підтримка RDS

Упаковка, комплектація, зовнішній вигляд

Крізь невеликий прозорий пластиковий бокс презентабельної зовнішності на покупця дивиться сам плеєр. Він довгастої форми, розміром ледве товще і довше за запальничку. Корпус цілком і повністю глянсовий, що, з одного боку, робить девайс симпатичнішим і привабливішим, а з іншої - мазким і схильним до появи подряпин. На вагу він дуже легкий, що дозволить без яких-небудь незручностей носити його на шиї. Шнурка в комплекті немає, але на корпусі є вушко для його кріплення. У разі ж, якщо ви вважаєте за краще носити плеєр в кишені, не обійтися без частого використання блокування клавіш - будь-який випадковий дотик до сенсорних кнопок може дати небажаний результат.

На лицьовій панелі знаходяться екран і шість сенсорних клавіш. П'ять з них об'єднані в п'ятипозиційний «джойстик», а праворуч від їх, у верхньому кутку - кнопка повернення.

На верхньому торці знаходяться два (а по суті, три) вже механічних елементу. Це повзунок блокування, а також кнопка-качелька, яка при натисненні на ліву сторону активує функцію, яку вибирає сам користувач, а також включає запис в режимі радіоприймача і диктофона, а при натисненні на праву сторону - встановлює відтворення на паузу і знімає її, а при тривалих натисненнях включає/виключає плеєр.

На нижньому торці знаходиться повзунок, при зрушенні якого з правого торця вискакує «урізаний» штекер USB Type A. Урізаний, оскільки є лише половиною від звичайного штекера, що несе найважливіші його частини, - пази для з'єднання з гніздом комп'ютера. У зв'язку з цією «відрізаністью» плеєр досить вільний тримається в USB-гнізді комп'ютера, але при цьому не випадає і зв'язок з ним не втрачається. Надійність закріплення в гнізді, звичайно, залежить від конкретної реалізації USB-гнізд в системних блоках, ноутбуках і хабах, але в декількох протестованих плеєр упевнено тримався як в горизонтальному, так і у вертикальному положеннях.

На задній стінці знаходиться вушко для шнурка, про можливість вживання якого ми вже говорили, а також кнопка Reset, традиційно втоплена в корпусі, яка служить для примусового перезавантаження плеєра при зависаннях. На щастя, натискувати її не довелося. Ну а на лівому торці розташувалися гніздо для навушників і отвір, що приховує в собі вбудований мікрофон.

Дисплей

У плеєрі використовується однобарвний OLED-дисплей дозволу 128x64 пікселі. В принципі, навіть таких нічим не видатні на сьогоднішній день характеристики вистачає для читання інформації з екрану. При пересуванні по меню на екрані відображується 3 рядки інформації, читання яких завдяки технології OLED не викликає незручностей. Використання дорожчого дисплея в плеєрі явно ні до чого - голубуватий колір зображення гармонує з кольорами корпусу, виглядає вельми симпатично, пересуватися по меню дозволяє - що ще потрібне?

Меню і зручність управління

Меню плеєра інтуїтивно зрозуміле і просте. При включенні відразу ж відкривається та функція, на якій робота плеєра була перервана. Але треба зробити примітку, що це відбувається лише в тому випадку, якщо плеєром ви користувалися недавно. Якщо ж він довго не використовувався (наприклад, доба), то завантаження триває достатньо довго. Після неї відкривається головне меню.

Головне меню є подовжнім списком пунктів, переміщення між якими супроводиться симпатичною анімацією. Вибравши необхідну, потрібно натискувати на центральний сенсор. Управління нам здалося дуже зрозумілим і простим, і не думаємо що у кого-небудь виникне скрута.

Плеєр не дозволяє, подібно до своїх старших братів, здійснювати які-небудь налаштування прямо з поточної функції. Простіше кажучи, немає контекстного меню, і всі налаштування виробляються в окремому меню «Settings», що незручно .

Музичний програвач

Навіть молодшу модель виробник оснастив теговою навігацією - музика упорядковується в бібліотеку і сортується по імені виконавця, альбому або жанру. Можна також відображувати одним списком все наявні в пам'яті композиції. Проте, останнім пунктом в меню музичного програвача коштує «Браузер файлів», і там ви можете переглядати дерево тек в незайманому вигляді. Найправильніший підхід - кожен вибере те, до чого більше звикся і що більше подобається.

Відмітною особливістю бібліотеки музики в цьому плеєрі є наявність додаткового пункту «Недавно додані». Там музика розбивається вже по даті додавання - або на окремі категорії для кожного дня, коли було додавання, або ж можна відображувати всю недавно додану музику єдиним списком.

Відразу слід зазначити, що плеєр чудово впорався з відображенням тегів композицій у всіляких кодуваннях, тому бібліотека мультимедіа заповнюється правильно, без пунктів «невідомо», як це було навіть в моделі Q1 (у перших версіях прошивки).

З відтворенням тестового набору файлів, стислих з різними параметрами плеєр теж впорався, але чомусь не програв один конкретний альбом. Можна передбачити про «криву» його кодування, але інші плеєри з його виводом справлялися. Безліч іншої музики, проте, плеєр відтворив без яких-небудь проблем.

Отже, можливості програвача. На екрані під час відтворення відображується порядковий номер поточною композиции/общее кількість композицій, режим відтворення, режим еквалайзера, заряд батареї. В середині екрану рядком, що біжить, йде ім'я виконавця / назва альбому / назва композиції. Теги можна відключити в налаштуваннях. Під рядком, що біжить, написаний минулий час відтворення, а також бігунок прогрес-бару. Цікавий той факт, що на двобарвному чорно-білому дисплеї з градацією сірого можливе відображення обкладинки альбому, якщо вона є в теге. Вона трансформується в малюсіньку квадратну картинку, на якій навіть можна побачити схожі з оригіналом риси :)

Тепер про налаштування звучання. У плеєрі присутній так званий «Головний еквалайзер», який дозволяє здійснити налаштування 7-мі смуг з можливістю підняття / пониження кожної частоти на 3 дБ. Також доступні два «покращувача» - «Режим вулиця» і «Чіткість». Перший, як вказано в посібнику користувача, «дозволяє чітко чути музику на вулиці, фільтруючи деякі вуличні шуми». Дана можливість, мабуть, реалізована за допомогою вбудованого в плеєр мікрофону. На ділі ж особливих результатів вона не показала - шуми як були чутні, так і залишилися.

Великий акцент компанія робить на власноручно розроблену систему DNSe, засновану на відомій технології SRS WOW, яка зустрічається в деяких плеєрах. Присутній декілька вже встановлених пресетів для різних стилів музики, є можливість і ручного налаштування. У останньому випадку доступний ще один еквалайзер, що набудовується вже в ширших межах, ніж «головний». Він також 7-мі смуговий, але кожну частоту можна підвищувати вже не на 3, а на 10 дБ.

У налаштуваннях музичного програвача також можна встановити режим відтворення, вибравши із значень «Звичайне», «Повторити», «Повтор одній», «Упереміш», а також швидкість відтворення - можна як уповільнити, так і прискорити відтворення. Налаштуванню піддається навіть призначення кнопок «Вперед» і «Назад». За умовчанням натиснення на них під час відтворення музики перемикає відтворення на слідуючий / минулий трек відповідно, але можна змінити це, призначивши на ці кнопки перемотування на 5, 10, 30 секунд, або на одну хвилину.

Результати об'єктивного тестування, отримані за допомогою програми RMAA 6:

Нерівномірність АЧХ (у діапазоні 40 Гц - 15 кГц), дБ +0.36, -0.42 Добре
Рівень шуму, дБ (А) -91.7 Дуже добре
Динамічні діапазон, дБ (А) 91.5 Дуже добре
Гармонійні спотворення % 0.015 Добре
Гармонійні спотворення + шум, дБ(A) -73.0 Середньо
Інтермодуляційні спотворення + шум % 0.031 Добре
Взаємопроникнення каналів, дБ -86.8 Відмінно
Інтермодуляції на 10 кГц % 0.077 Добре
Загальна оцінка Добре

Для любителів аудіокниг

Відносно U4 є як хороші, так і не дуже хороші новини для любителів аудіокниг. Почнемо з хорошою - перемотування усередині трека прогресивне. Вона розганяється тим швидше, чим довше ви тримаєте кнопку «Вперед», причому розганяється досить швидкий. А тепер погані новини. По-перше, немає можливості робити закладки. По-друге, як при відтворенні файлів з бібліотеки, так і з браузера, після програвання останнього трека категорії або теки починається відтворення першого трека з цієї ж самій категорії/папки. Ось, власне, і все.

FM-приймач

Підтримуються як стандартні функції - автоматичний і ручний пошуки із занесенням до 30-ти знайдених радіостанцій в пам'ять, так і досить-таки екзотичні - підтримка інформації RDS, передаваної радіостанціями. Набирають два вигляду цієї інформації, набудувати плеєр на відображення першого або другого (одночасно може відображуватися лише один) можна в налаштуваннях. Там пропонує вибір з двох видів RDS-сервіса - «Типа програми» і «Програмний сервіс». У першому відображується лише тематика програми - «Varied Speech», «Rock music» - тобто, стандартизованні теми, під які можуть потрапляти різні передачі. У другому випадку відображується практично все що завгодно: назва програми, адреса сайту радіостанції, поточний час і так далі.

Якості прийому можна поставити «добре». Не «відмінно», а саме «добре». Радіостанції, що віщають в стереорежимі (а це практично все радіостанції), не завжди звучать саме стереофонічний. Крім того, в налаштуваннях не можна примусово прибрати або встановити режим стерео.

Диктофон

Мабуть, чим молодше і дешевше модель, тим на скромніші параметри запису набудовує свої девайсы виробник. У Samsung Q1 диктофон записував у формат MP3 з бітрейтом 128 Кбіт/сек, в U4 записує також в MP3, але з бітрейтом 96 Кбіт/сек. В цілому диктофон сповна гідний, в тихому приміщенні на відстані близько 5 метрів мова добре розбірлива. Але конкуренцію окремим девайсам-диктофонам, звичайно, він не складе. Зокрема, при надлишку низьких частот починається брязкіт. Винити конкретну модель в цьому ніяк не можна - всі диктофони в плеєрах не розраховані на подібні умови. Якісь моделі записують кращим, якісь - гірше, ну а якість диктофона в U4 прагне швидше до «краще», ніж чим до «гірше».

З'єднання з комп'ютером

Зрозуміло, що за наявності вбудованого конектора USB типа А було б дивним обмежувати користувача якимись спеціальними програмами для заливки музики на плеєр. Та і, в принципі, жоден з плеєрів Samsung не вимагає в обов'язковому порядку використовувати фірмовий софт. Так і у випадку з U4 - жодних обмежень, плеєр визначається як знімний носій і файли можна копіювати без обов'язкового використання програм.

Але програма все-таки є - її можна викачати з офіційного сайту, або ж встановити з диска, що додається. Є сенс все ж поступити згідно з першим варіантом - викачати з Інтернету, бо програма ця має властивість часто оновлюватися, і на диску навряд чи буде актуальна версія. Називається вона EmoDio. Про неї ми писали в огляді Q1, що цікавляться можуть прочитати про її можливості там.

Швидкість же обміну інформацією при записі в пам'ять складає приблизно 3,6 Мбайт/секунду, що є середнім і досить непоганим результатом для бюджетної мініатюрної моделі.
Акумулятор

Самсунгом заявлене, що плеєр здатний протриматися 15 годин в режимі відтворення музики. До глибокого жалю, результати реальних тестів не відповідають заявленим цифрам - він протримався лише близько 8 годин при програванні музики різної якості при вимкненому екрані на рівні гучності 22 з 30-ти. Нарікати на «нерозкаченість» акумулятора ми не можемо, оскільки перед тестуванням плеєр активно використовувався і заряджатись / розряджатись безліч разів.

Вивід

В Samsung вийшов непоганий бюджетний плеєр, при цьому дуже симпатичний. Симпатичність ця досягається різними способами, і у тому числі - глянцевим корпусом і сенсорними кнопками на лицьовій панелі. Ці ж деталі одночасно і насторожують - по відомих причинах. Але в цілому плеєр справив приємне враження, порадував наявністю всіх функцій, що зажадалися, - диктофоном, радіо з можливістю запису і підтримкою RDS, добре зробленим музичним програвачем, а також можливістю підключення до комп'ютера без використання яких би то не було кабелів. Засмутив, звичайно, слабкий акумулятор і сенсори як такі. Коли б не ці два моменти, плеєр можна було б сміливо рекомендувати. Тут же вибір лише за вами.

Ця стаття була перекладена на українську мову з ixbt.com

Категорія: Наука і техніка | Додав: Admin (12.03.2009)
Переглядів: 1361 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Інтернету потрібен цей сайт?
1. Так
2. Побачимо
3. Ні
Всього відповідей: 30
Друзі сайту
  • ICQ: 2389913
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Copyright MyCorp © 2024