Четвер, 25.04.2024
DIVAN - Український Веб Журнал
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Анекдоти та історії [44]
Сміємось разом
Приколи та різне [172]
Різноманітна комедійна всячина
Фото-збірки [51]
Фото які варто побачити
Наука і техніка [9]
Світ науки та Hi-Tech
Новини та статті [21]
Від світових до новин сайту
Флеш-ігри [17]
Розважся цікавими флеш-іграми
Відео [26]
Смішне, цікаве та прикольне відео з інтернету
Дивись [1]
Кіно, шоу, відео...
Спорт [3]
Спорт в Україні та світі
Цікаве та корисне [3]
Про те що цікаво та корисно знати
Пошук
Хмара тегів
Hummer Suzuki краще гірки DirectX ліс вертоліти губернатор Каліфорнія фільм кохання фотограф MID QWERTY інтернет дизай Клавіатура корпус дівчина бабуся закон Лада весело корисно Maxim еро Лопирьова Міс анекдоти життя icq SMS американець Гітлер материнська Місто історія бодун дочка мама успіх клієнт китай гумор чоловік баланс змія збірка літак креатив люди магія гра Зброя автомат екзамен відпочинок вбивця головоломка відео матч коментатор зірка кіно художник будівля місяць Британія презентація анекдот мистецтво тварина експеримент авто кулінарія байк парад жінка модель журнал спорт конкурс любов Стихія врятування Готика культура виставка офіс фото їжа вибори держава країна Київ Футбол премія актор вибух гроші
Головна » Статті » Наука і техніка

Клавіатура Oklick 555S
Останнім часом на ринку комп'ютерних клавіатур виразно прослідкуються дві прямо протилежні тенденції. По-перше, нікуди не зникли моделі, що нагадують більш пульт управління космічним кораблем або ядерним реактором. Втім, на цьому терені рекорд Cherry п'ятирічної давності доки ніхто не переплюнув, проте продукція з парою десятків додаткових кнопок на борту, не говорячи вже про інші доповнення, вже є в асортименті всіх виробників. Але разом з цим все більше і більше там клавіатур компактних або дуже компактних. «На руку» виробникам в даному випадку грає перехід, що намітився, від «стандартної» механіки до клавіш із зменшеним ходом. А раз клавіатура виходить тонкою, то виникає спокуса зменшити її і по двох інших вимірах. На жаль, частенько, в результаті, на ринку з'являється немало незрозуміло для кого призначених пристроїв із зредукованим набором клавіш. Причому гаразд би просто «обрізували» додатковий цифровий блок (яким у наш час користуються далеко не всі) або блоки редагування і управління курсором (благо їх функції може відмінно виконувати якраз додаткова цифрова клавіатура) - замість цього народжуються дивні мутанти. Виробники прибирають лише частину клавіш, розкидаючи всі інші мало не хаотичним чином, що, м'яко кажучи, зручності користування не додає. Тому, не дивлячись на явний інтерес покупців до компактних клавіатур (благо багатьом дуже висока функціональність і не потрібний), ситуацію на цьому сегменті ринку не можна визнати задовільною. І кожна «мінімалістська» модель із стандартною або, хоч би, близькою до неї розкладкою завжди викликає чималий інтерес.



Загальний анамнез

Основна риса клавіатури, що викликала чималий інтерес до неї, - компактні розміри при збереженні стандартної розкладки. Корпус має розміри всього 430 х 115 мм при товщині приблизно сантиметр. Причому клавіш навіть трохи більше, ніж на стандартній клавіатурі, та і зазори вертикальні між блоками досить помітні - економія досягнута за рахунок відмови від розміщення додаткових органів з боків, невеликого «стискування по вертикалі» і абсолютно мінімалістських полів по краях клавіатури. Даний підхід себе сповна виправдовує. Клавіатура вийшла досить компактною, аби поміститися на будь-який стіл. Та і в тих випадках, коли місця вистачає, вона виглядає привабливо і небанально.



Невеликий нахил корпусу досягається за рахунок наявності в задній частині сантиметрового потовщення -  можливостей регулювання не передбачено. З одного боку, недолік, з іншої - єдине можливе положення само по собі достатнє зручний. Та і ламатися, в результаті, нічому, що плюс. Клавіатура досить стійкий стоїть на столі, не дивлячись на невелику масу, не рухається по поверхні, завдяки потужним не слизьким наклейкам з гуми. До корпусу клавіатури претензій  немає. Але до самих клавіш вони все ж є.

Основні блоки клавіш



Розкладка клавіатури, як вже було сказано, не дивлячись на компактні розміри «майже» стандартна. Не без деякої модернізації - над додатковим цифровим блоком привільно розташувалися чотири додаткові клавіші, що змусило перемістити світлодіодні індикатори трохи лівіше, а це «посунуло» трохи вниз три клавіші над блоком редагування і його самого теж. Втім, до помітних незручностей це не наводить - сам по собі блок редагування залишився таким, як і потрібний, так що до його невеликого перенесення можна легко звикнутися. Але те, що в результаті, наприклад, клавіша Break ледве доступна, чим зазвичай, можна навіть визнати за гідність - вона активно використовується програмами автоматичної зміни розкладки клавіатури (типу Punto Switcher і не лише), так що користувачі цього класу ПО отримають такий своєрідний бонус.



Але є і претензії до самих клавіш. Судячи з усього, механізм їх повернення - вже звичний по недорогих тонких моделях «пеньок» зі всіма своїми недоліками, головною з яких є помітна «бовтанка» клавіш в горизонтальній площині. На практиці, на прикладі даної моделі ми, нарешті, спіткали сенс вираження «клавіші дрягаются», так нелюба багатьма нашими читачами. Внаслідок чого використовувати клавіатуру саме в тому вигляді, в якому вона з'являється на масі фотографій, украй складно - незручно і неприємно. Проблему повністю вирішує той, що знаходиться в коробці, але спочатку незаявлений бонус - прозора силіконова накладка на весь верх клавіатури. Зовнішній вигляд практично не псує, тактильні відчуття миттєво покращуються. Крім того, тепер можна не боятися грязі і рідини - самі по собі клавіші чистити не потрібно (все залишається на накладці, яку легко і безболісно можна помити), а пролита на клавіатуру кава або сік не зможе попасти всередину її (благо накладка суцільна і без прорізів). Вдале рішення. Без якого, все ж, хотілося б мати можливість обходитися - без накладки клавіатура красивіша. Тим паче, що її зовнішній вигляд не псується в разі моделі білого кольору, але на чорній клавіатурі накладка виглядатиме не кращим чином (як нам здається). Зрозуміло, клавіатуру можна експлуатувати і без неї, проте в цьому випадку вона швидко почне вас напружувати такими, що бовтаються та ще і клавішами, що деренчать при наборі.

Додаткова функціональність

Не дивлячись на компактні розміри, 555S пропонує своєму власникові декілька вищий рівень функціональності, чим прийнято чекати від масової клавіатури. Це досягається за рахунок наявності п'яти додаткових клавіш. Чотири з них (зменшення і збільшення гучності, відключення звуку, клавіша «сну») розташовані над додатковою цифровою клавіатурою, а п'ята органічно вбудована в ряд функціональних клавіш, благо самостійній цінності не має, а перемикає їх режим роботи. По-умовчанню вони працюють саме як функціоналки в тих застосуваннях, які їх підтримують (наприклад, файлових менеджерах) або в комбінації з клавішами-модифікаторами для управління операційною системою (найбільш відомою такою комбінацією є Alt-F4 ). А F-клавиша, подібно до «традиційних» перемикачів режиму, типа CapsLock або NumLock, включає особливий режим їх обробки, в якому кожна з клавіш виконує зумовлені стандартні дії: типа Undo, Redo, відповіді на поштове повідомлення, відкриття або збереження файлу і тому подібне F-режим з'явився в клавіатурах ще років п'ять тому, якнайповніше таке використання функціональних клавіш реалізовано в продуктах Microsoft Office, чому режим часто називають «офісним». У альтернативних продуктах з F-режимом до цих пір нерідкі проблеми (наприклад, навіть в найсвіжішій версії The Bat! кнопка Forward до цих пір замість своєї очевидної Програмного забезпечення для даної моделі клавіатури виробником не пропонується, та і не потрібно - всі розширені можливості підтримуються безпосередньо операційною системою і додатками. Єдине, про що можна пошкодувати, - відсутні можливості (пері) налаштування клавіш (небагато «потюненговати» штатними засобами ОС можна лише поведінка кнопки сну), проте з врахуванням наявності в мережі величезної кількості безкоштовних, але сповна нормально працюючих, універсальних клавіатурних менеджерів, це вже давно не складає проблем.

USB-продовжувач

Подібно багатьом повно розмірним моделям клавіатур Oklick, 555S (не дивлячись на відношення до компактного класу) містить вбудований USB-продовжувач. Відповідно, до комп'ютера підключається за допомогою двох USB-разъемов: один для самої клавіатури, другої, - для додаткового порту. З врахуванням наявності в сучасних комп'ютерах десятка таких портів, невелика ціна за відсутність проблем з електроживленням або швидкістю передачі даних, що незрідка виникають при вбудовуванні в клавіатури пасивних USB-хабов.
функції відкриває панель пошуку, хоча Reply вже працює правильно, але Reply All просто не працює), проте їх автори поступово починають освоювати нову функціональність, підтримувану вже все великою і великою кількістю виробників клавіатур. Погано лише, що останні не зрідка страждають зайвим оптимізмом відносно корисності даної функціональності, роблячи F-режим режимом по-умовчанню. Тому Oklick можна лише похвалити за зворотну політику.



Єдине, що нам не зовсім подобається в даній реалізації клавіатурного подовжувача - місце розташування вихідного порту: на задньому торці, близько до середини. Набагато зручнішим (з точки зору простоти доступу) є розташування вихідних портів на бічних гранях клавіатури. Втім, з врахуванням дуже невеликої глибини 555S, дістатися до USB-порту в її випадку нескладно.

Разом

Клавіатура вийшла вельми оригінальною, що є її однозначним плюсом. Приваблива зовнішність, функціональність на рівні декілька вище за мінімалістські «стандартні» моделі, зручна, досить тиха і вологозахищена - все це достойність. Але, на жаль, насолодитися ними повною мірою можна лише при використанні штатної силіконової накладки на клавіші. При цьому відмова від останньої робить пристрій привабливішим зовні, проте погіршує його споживчі якості. Про це варто пам'ятати. Втім, кінцевий результат нам, мабуть, швидше, подобається, ніж навпаки. В усякому разі, це стосується клавіатури білого кольору - накладка не псує її зовнішній вигляд, зате достойність (типа вологозахищений) додає. Якщо вас її використання, з якої-не будь причини, не виладнує принципово, доведеться спробувати підшукати іншу модель.



Джерело: http://www.ixbt.com/peripheral/oklick-555s.shtml
Категорія: Наука і техніка | Додав: Admin (06.04.2009)
Переглядів: 5087 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Інтернету потрібен цей сайт?
1. Так
2. Побачимо
3. Ні
Всього відповідей: 30
Друзі сайту
  • ICQ: 2389913
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Copyright MyCorp © 2024